Ha szeretnél a sikeres napindítás bajnoka lenni, először is tudnod kell, hogy az egész csak rajtad áll, többé nem kifogás a „bal lábbal keltem fel” 🙂 !
A TE reggeled, senki másé: ha akarod, ennek a bejegyzésnek a segítségével könnyedén össze tudsz rakni magadnak egy jól működő, saját receptet.
Emlékszem, mennyire meglepő volt számomra, amikor anno a coach-képző mesteremtől azt hallottam, hogy az a mód, ahogy reggel felkelünk, lemodellezi az egész életünkhöz, munkánkhoz való hozzáállásunkat. Van, aki alighogy kinyílik a szeme, pikk-pakk kiugrik az ágyból, s vannak azok (velem együtt :-)), akik szeretnek lassan ébredezni, lustálkodni egészen addig, amíg már nem lehet tovább halogatni a felkelést.
Amikor aztán a kollégákkal az egyéni felkelési stílusunkat összevetettük a munkavégzési szokásainkkal, következett a nagy döbbenés: akik a „kakasszóra ki az ágyból” módon keltek, érdekes módon a feladataikba is ugyanezzel a vehemenciával vetették bele magukat, míg a szundigomb barátainak a munkára hangolódás is általában hosszabb időt, több előkészítést vett igénybe. (Persze egyik mód sem egyértelműen „jó”, vagy „rossz”, de azért nem árt tisztában lenni a saját működésünkkel :-))

Barátunk, a szundi-gomb 🙂
Még akkor továbbgondolva a dolgot, rájöttem, hogy amilyen egy napunk, olyan az egész életünk!
A siker és kudarc soha nem véletlen: mindkettő egy folyamat eredménye, melyet a hétköznapjaink minősége határoz meg.
A nagyszerű élet csakis nagyszerű napok sorából épülhet fel (minden egyes nap számít!), s azt, hogy milyen lesz egy-egy napunk, döntően befolyásolja, hogy hogyan indítjuk a reggelünket.
Ha szeretnél a sikeres napindítás bajnoka lenni, először is tudnod kell, hogy az egész csak rajtad áll, többé nem kifogás a „bal lábbal keltem fel” 🙂 !
A TE reggeled, senki másé: akár az ágyból kipattanó, akár a megfontoltan kelő típusba tartozol, ha akarod, össze tudsz rakni magadnak egy jól működő, saját receptet.

MyWay – My Morning: alkosd meg magadnak a Tökéletes Reggelt!
Nézzük, milyenek lehetnek például a hozzávalók?
Először is határozd meg a „típusodat”, majd azt, hogy ezt figyelembe véve mennyi időt szeretnél a saját felkelési rítusodra szánni. Ennyivel előbbre kell majd ugyanis időzítened az ébresztőt. (Fél óra? Öt perc? Ez nagyjából majd be is határolja, hogy mennyi „összetevőt” használsz fel hozzá.) Ha családod van, semmi pánik, tervezd be a közös reggeli készülődés idejét is.
Néhány napig figyeld meg, mi az ébredés utáni első gondolatod!
Előfordulhat, hogy sóhajtozol: „A fenébe, már megint reggel van”, vagy morogsz: „Az a roh@dt vekker!..” Először csak próbáld nyakon csípni, minden ítélkezés nélkül!
– A tudatosság ugyanis megszakítja a mintát.
Ha esetleg nem tetszik, amit találtál, egy következő lépésben választhatsz helyette valami konstruktívabb napindítót is, mondjuk olyan pozitív megerősítéseket, melyek a gyakorlással majd automatikussá válnak. (Pl. „Szívesen változtatok a reggeli szokásaimon.” „Hálás vagyok a pihentető alvásért.” „Kíváncsian várom a jó dolgokat, amik ma várnak rám.”…stb…)
Fontold meg, hogy a vekker/telefon/reggeli hírek helyett nem lenne-e kellemesebb a kedvenc zenéd hangjaira ébredni? (Én pl. nagyon szeretek egy Omega-számot, aminek a dallama és a szövege egyaránt kedves nekem; sok éve, amikor csak együtt jártunk a férjemmel, ő mutatta… s mire a szöveg a végén oda ér, hogy:
Kinn vár a fény,
Hív új remény.
Hajt az, hogy győzhetek,
Hát jó reggelt, emberek!..
… addigra nekem már fülig ér a szám! Ha neked is van hasonló jó ébredő-zenéd, vesd be bátran!
Tervezd meg a napod! Gondolatban (jó érzésekkel és pozitív elvárásokkal telve) végigszaladhatsz az aznapi programodon, találkozóidon, tennivalóidon!
A fontosabb pontoknál akár kicsit elidőzhetsz, elképzelheted a dolgok lehető legjobb kimenetelét. Ez a mentális próba sokat segíthet abban, hogy majd „élesben” kevesebb stresszel, profin kezelhesd a rád váró nehezebb helyzeteket is.
Tedd fel magadnak a kérdést, vajon mi lesz majd ennek a napnak a leg-klasszabb része? (Ne a kávészünetben gondolkodj, annál azért tedd magasabbra a lécet! :-)) Tippelhetsz előre, aztán majd nap közben figyelheted, bejött-e a tipped, várva a kellemes meglepetéseket.
Azt mondják, egy pohár víz ébredéskor nagyon jót tesz a szervezetednek (ha belegondolsz, tényleg jobban hidratál, pótolva az éjszakai folyadékvesztést, mint egy csésze kávé… az jöhet még később!)
Néhány perc kellemes nyújtás, vérkeringés-beindító mozgás még az ágyban meglepően jól felfrissít, érdemes kipróbálni!
Ha reggeli teendőidet optimális sorrendben, lehetőleg kapkodás nélkül végzed, jut időd nyugodtan megreggelizni. (Ha a családról is gondoskodnod kell, kalkuláld be az extra időt.)
Indulás előtt mosolyogj magadra az előszobatükörben! Mondhatsz is magadnak valami kedveset, pl. „Ma csuda klassz napom lesz” , „Szeretettel üdvözölnek, bárhova is megyek” vagy bármit, ami neked jó hangulatot okoz.
(TILOS kritizálni!!! Ez először rettentő furcsának, sőt, erőltetettnek tűnhet, de ahogy egyre jobban belejössz, megérzed az önmagad támogatásának erejét.)
A mosoly, puszi induláskor a családtagjaidnak is kijár, legyen szebb az ő napjuk is!
Jó reggelt kívánok... napindító belső koncentráció

Végül, ha szeretnéd megosztani velünk a saját tippjeidet, amelyek nálad a leginkább beváltak, gyere, oszd meg lent a hozzászólásoknál, hadd bővítsük közösen ezt a tízes listát!
Hasznos meglátásokat és eredményes válaszokat kívánok, viszlát itt a blogban a jövő héten!