Jó, de már annyiszor próbálnak lehúzni mindenféle hangzatos dologgal. Mi a garancia arra, hogy nem kidobott pénz, amit a coachingra költök?

A válasz:

Mivel a coaching egy igen intenzív, személyes igényekre épülő, kölcsönös bizalmon alapulókapcsolat, bizony, jól teszed, ha alaposan tájékozódsz, mielőtt belevágnál!

Néhány fontos szempont:

  • Legyen a coachod alaposan felkészült szakember, esetleg valamelyik jó nevű szakmai szervezet tagja. Legyenek számodra elérhetőek az oklevelei, referenciái, stb.
  • Nézd meg, mennyire hiteles a számodra, sikeres a saját életében? (Ugye szerinted sem szerencsés, ha a coach és az ügyfele együtt bolyonganak a “málnásban”?)
  • Mennyire tart tiszteletben, kezel egyenrangú partnerként? (És vica versa, te mennyire tiszteled, és tartod magaddal egyenrangú partnernek?)
  • Az életkor/bölcsesség sok más foglalkozástól eltérően itt kimondottan előny! (Érdekes visszatekinteni, mennyire zöldfülű voltam jómagam is olyan 15-21 évvel ezelőtt… :-))
  • Legyen pozitív életszemlélete, szeresse az embereket (ez manapság sajnos nem is annyira magától értetődő!), higgyen abban, hogy mindenki képes a fejlődésre! A közös munkátok során sose a mostani helyzetedet, hanem a jövőbeli lehetőségeidet vegye alapul!
  • Legyen korrekt és diszkrét, tartsa a szavát, a határidőket, stb. (Ez persze megint alap lenne  – ugye te is így állsz hozzá? )
  • A saját életében is állandóan keresse a fejlődést, a megújulás lehetőségét, a létezés értelmét, a kiegyensúlyozott emberi kapcsolatokat; a harmonikus személyiség rögtön “átjön”!

Remélem, hogy kérdésedre kielégítő választ adtam! Ha maradtak nyitott kérdések, szemezgess kedvedre, vagy hasalj neki, és olvasd el az egészet egyben! Érdemes, mert sokkal világosabban fogsz látni a témában!

Üdvözlettel:

Mások ezekre voltak kíváncsiak: