Hogy megy pontosan egy ilyen találkozó? Leülünk, aztán csak beszélgetünk?

A válasz:

– Előre egyeztetett időpontokban, zavarmentes környezetben (nálam, Kecskeméten a belvárosi My Way Coaching stúdióban, vagy Budapesten, előre egyeztetett helyszínen), heti-kétheti gyakorisággal találkozunk.

Egy coaching ülés hossza (az elfogadott időkeret erre nézve 45-120 perc) nálam kb. másfél órás, azaz 2×45 perc. Ez az időtartam vált be a gyakorlatban a leginkább.

Igen, “beszélgetni” fogunk, de ez a hétköznapitól eltérő, speciális  módszertanra épülő, ún. strukturált beszélgetés, ahol mindennek célja van, valahonnan valahová tart, még ha ezt elsőre nem is veszed észre.  Itt nagyon pontosan tudnunk kell, hogy mit akarunk!

A coaching önkéntes! Csak olyan ügyféllel tudok hatékonyan dolgozni, aki elkötelezett, valóban változtatni akar, és a bizalmi kapcsolat miatt a személyes szimpátia is szerepet játszik.

Ez egy alapvetően bizalmi műfaj: ami nálam a coaching keretében elhangzik, az itt is marad. (Ugyanúgy én sem szeretném, ha harmadik félnek továbbadnád a módszereimet, anyagaimat; ugye megérted?) A coach titoktartási kötelezettsége hasonló az orvoséhoz és az ügyvédéhez (kivétel talán, ha bűncselekményről vagy ön- és közveszélyes magatartásról szerzünk tudomást, de velem szerencsére ez még nem fordult elő …  🙂

Hogy az üléseken belül mi, mikor és hogyan történik, az mindig az ügyfél egyéni helyzetétől, ill. személyiségétől függően változik, azaz a témát te hozod, és a tempó is rajtad múlik. (A coach a „keretet” adja, a „képet” bele te fested  olyan színekkel, stílusban, tempóban, ahogy az neked leginkább megfelelő!)

A folyamatról nagy vonalakban: a coaching útja a célod meghatározásán és a jelenlegi helyzeted (ebben elhelyezve önmagad)  felmérésénél indul, innen a lehetőségeid számbavételén  keresztül jutunk el a célhoz vezető út megtervezéséig (akcióterv vagy cselekvési terv), majd a tényleges cselekvéshez, megvalósításhoz.

A fő “hozzávalók” az akarat, elkötelezett szándék a változtatásra, a rugalmas és befogadó hozzáállás, a cselekedeteink átgondolásának képessége, türelem, és végül a legfontosabb: a kölcsönös bizalom és őszinteség. Ja, és:

…cselekedned neked kell!

Remélem, hogy kérdésedre kielégítő választ adtam! Ha maradtak nyitott kérdések, szemezgess kedvedre, vagy hasalj neki, és olvasd el az egészet egyben! Érdemes, mert sokkal világosabban fogsz látni a témában!

Üdvözlettel:

Mások ezekre voltak kíváncsiak: