Mivel a coaching egy igen intenzív, személyes igényekre épülő, kölcsönös bizalmon alapulókapcsolat, bizony, jól teszed, ha alaposan tájékozódsz, mielőtt belevágnál!
Néhány fontos szempont:
- Legyen a coachod alaposan felkészült szakember, esetleg valamelyik jó nevű szakmai szervezet tagja. Legyenek számodra elérhetőek az oklevelei, referenciái, stb.
- Nézd meg, mennyire hiteles a számodra, sikeres a saját életében? (Ugye szerinted sem szerencsés, ha a coach és az ügyfele együtt bolyonganak a “málnásban”?)

- Mennyire tart tiszteletben, kezel egyenrangú partnerként? (És vica versa, te mennyire tiszteled, és tartod magaddal egyenrangú partnernek?)
- Az életkor/bölcsesség sok más foglalkozástól eltérően itt kimondottan előny! (Érdekes visszatekinteni, mennyire zöldfülű voltam jómagam is olyan 15-21 évvel ezelőtt… :-))
- Legyen pozitív életszemlélete, szeresse az embereket (ez manapság sajnos nem is annyira magától értetődő!), higgyen abban, hogy mindenki képes a fejlődésre! A közös munkátok során sose a mostani helyzetedet, hanem a jövőbeli lehetőségeidet vegye alapul!
- Legyen korrekt és diszkrét, tartsa a szavát, a határidőket, stb. (Ez persze megint alap lenne – ugye te is így állsz hozzá? )
- A saját életében is állandóan keresse a fejlődést, a megújulás lehetőségét, a létezés értelmét, a kiegyensúlyozott emberi kapcsolatokat; a harmonikus személyiség rögtön “átjön”!